Хърватия отмъсти на Испания в голям мач и ще играе финал на "Уембли"

Хърватите изиграха още един незабравим мач и зарадваха своите фенове на "Максимир" Снимка: Getty Images

Хърватия победи Испания с 3:2 в невероятен мач на "Максимир" от група 4 на зона А в Лигата на нациите.

Така световните вицешампиони си отмъстиха на съперника за разгрома 0:6 през септември и направиха ситуацията в групата изключително драматична.

Хърватите започнаха силно мача и направиха няколко добри атаки. При една от тях Иван Перишич стреля в близкия ъгъл, а Де Хеа изби в гредата.

Испания владееше повече топката, но създаде единственото си положение за първото полувреме в последната минута, когато Модрич сгреши един пас, Иско стреля и Ловре Калинич трябваше да спасява.

Втората част протече шеметно и в 54-ата минута след грешка на Сержи Роберто Андрей Крамарич откри резултата очи в очи с Де Хеа.

Само две минути по-късно Испания направи прекрасна бърза атака, при която Иско пусна прострелна топка отляво и Дани Себайос отблизо засече за 1:1.

В 63-ата минута Яго Аспас направи добавка на празна врата, но уцели гредата. 6 минути по-късно Хърватия отново поведе. Лука Модрич центрира на далечна греда и оставеният сам Тин Йедвай вкара с глава за 2:1.

Малко по-късно при контраатака Анте Ребич остана абсолютно сам срещу Де Хеа, но стреля лошо и вратарят спаси. После и Испания направи шокиращ пропуск, когато Мората стреля на метър от вратата с глава, но Шиме Върсалко изби от голлинията.

В 77-ата минута Върсалко на два пъти игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа за гостите. Серхио Рамос отбеляза от бялата точка за 2:2.

До края и двата тима имаха възможности да спечелят, но последни удариха хърватите.

В 93-ата минута при продължителна атака Брекало стреля диагонално, Де Хеа спаси и Йедвай направи добавка отблизо, за да стане герой с втория си гол в мача за победното 3:2.

Така преди последния мач в групата и трите отбора имат шансове да завършат първи и да попаднат във финалите на Лигата на нациите.

Испания води с 6 т., но вече изигра всичките си мачове. Англия и Хърватия са с по 4 т. и в неделя се срещат на "Уембли" в сблъсък, който ще реши всичко. Победителят от мача ще вземе първото място, а загубилият ще изпадне в по-долната дивизия на турнира. При равенство испанците ще запазят върха.