Възходът на Милан продължава, "росонерите" взеха дербито с Рома

Възходът на Милан продължава, "росонерите" взеха дербито с Рома Снимка: Getty Images

Успехите на Милан напоследък продължават и тази вечер отборът взе дербито на кръга като гост на Рома с 2:0.

На "Олимпико" "росонерите" играха практично, дочакаха своите възможности и с два гола на собствени юноши през второто полувреме взеха трите точки.

След скучна първа част, второто полувреме започна с гол на Патрик Кутроне. Нападателят технично отклони с пета центриране на Сусо за 1:0.

В 73-ата минута Давиде Калабрия удвои с прехвърлящ удар след подаване на Калинич и така Милан събра 44 т. в Серия "А", изравнявайки се в класирането с шестия Сампдория. Рома е на пето място с 50 т.