Ливърпул разгроми последния след рекордно бърз гол

Салах и Кейта се радват след най-бързия гол, който Ливърпул е вкарвал досега във Висшата лига Снимка: Getty Images

Ливърпул отново си върна първото място в Премиършип с лесна победа с 5:0 над Хъдърсфийлд на "Анфийлд".

Срещу последния в класирането и със сигурност изпадащ съперник, "червените" си решиха бързо мача с два гола в 1-ата и 23-ата минута.

Още в 14-ата секунда Наби Кейта отне една топка, комбинира със Салах и сам завърши покрай Льосъл за 1:0.

Това беше най-бързият гол за Ливърпул в историята на Висшата лига.

В 23-ата минута Садио Мане засече с глава центриране на Анди Робъртсън за 2:0, а в самия край на полувремето Мохамед Салах получи дълга топка зад защитата и с едно докосване прехвърли вратаря - 3:0.

В 66-ата минута Мане отбеляза още един гол с глава, а този път центрирането беше на Джордан Хендерсън. По-късно сенегалецът можеше да направи хеттрик от голове с глава, но уцели гредата.

Към края при нова добра атака на домакините Робъртсън поднесе идеална топка на Салах, който нямаше как да сгреши за 5:0.

Ливърпул вече има 91 т. срещу 89 на основния конкурент Манчестър Сити, но действащите шампиони са с мач по-малко и държат всичко в ръцете си.

В неделя Сити гостува на Бърнли и може да си върне върха.