Уест Хем удари и Сити насред „Етихад”

Уест Хем продължава с перфектното си представяне навън, като взе скалповете последователно на Арсенал, Ливърпул, а сега - и Манчестър Сити

Уест Хем записа трета поредна победа като гост, след като победи Манчестър Сити с 2:1 на „Етихад” и нанесе първо поражение на „гражданите” от началото на сезона.

Преди да вземат скалпа на лидера в класирането, „чуковете” се справиха последователно с Арсенал (2:0) и Ливърпул (3:0) в предишните си две визити.

Виктор Моузес откри резултата още в шестата минута с прекрасен удар извън наказателното поле, а в 31-вата Диафара Сако покачи на 2:0.

Кевин де Бройне отбеляза дебютното си попадение за „гражданите” в самия край на първата част с нов красив удар извън пеналта, но през вторите 45 минути Сити не успя да стигне дори до изравняване.

Това е второ поредно поражение за тима на Мануел Пелегрини, след като през седмицата допусна обрат до 1:2 срещу Ювентус отново на „Етихад”.

Манчестър Сити продължава да е лидер в класирането с 15 точки, но Уест Хем вече е втори – с 12. Лестър е трети, също с 12.

Манчестър Юнайтед има възможност да се изкачи до втората позиция днес и да скъси изоставането си от градския съперник на само две точки, ако вземе победата срещу Саутхемптън на „Сейнт Мери”.