Юнайтед изкова биткаджийски успех над Уотфорд

Играчите на Юнайтед се потрудиха доста за тази победа Снимка: Getty Images
Играчите на Юнайтед се потрудиха доста за тази победа

Манчестър Юнайтед постигна много важна победа с 2:1 като гост на Уотфорд в петия кръг от Висшата лига.

Трудното гостуване на приятната изненада през сезона беше спечелено с два бързи гола през първата част и доста треперене през второто полувреме. Вратарят Давид де Хеа отново беше решаващ за "червените дяволи" в края.

Юнайтед започна положително мача с няколко опасни атаки, а домакините също успяха да отговорят и Трой Дийни отправи много опасен удар, предизвикал страхотно спасяване на Де Хеа.

За три минути обаче "червените дяволи" нанесоха големия си удар през първото полувреме. В 35-ата минута Ромелу Лукаку отклони с корем центриране отляво и откри резултата. В 38-ата Фелайни свали с глава към Крис Смолинг след корнер и бранителят стреля от въздуха, за да отбележи първия си гол за сезона - 2:0.

Уотфорд успя да се върне в мача в 65-ата минута, когато организира много добра атака и Андре Грей завърши за 1:2.

До края домакините играха вдъхновено, но усилията им не донесоха изравнителен гол, а за Юнайтед имаше повече пространства, но контраатаките им също не доведоха до нищо.

В последната минута на продължението Неманя Матич си изкара ненужен втори жълт картон и гостите завършиха с човек по-малко.

При последвалия пряк свободен удар Де Хеа извади много опасен удар с глава и Юнайтед се поздрави с победата.

Тимът на Жозе Моуриньо събра 9 т. и е на осмо място в класирането, а Уотфорд, който до момента беше натрупал четири поредни победи, остава четвърти с 12 т.