Ливърпул отпадна безславно от ФА Къп

Шакири беше близо до гол за 2:2, но шутът му се отби в гредата. Гостите обаче направиха твърде малко, за да избегнат загубата Снимка: Getty Images

Ливърпул отпадна от Купата на Англия след заслужена загуба с 1:2 в гостуването на Уулвърхемптън.

"Мърсисайдци" изиграха срещата с резервите и показаха много слаб футбол, а в титулярния състав на Юрген Клоп имаше двама пълни дебютанти. Деян Ловрен се контузи още в началото и беше заменен от трети дебютант - 16-годишния холандец Ки-Яна Хоевер, който стана най-младият футболист, играл за Ливърпул в ФА Къп.

Мачът вървеше скучно до 38-ата минута, когато домакините вкараха. Джеймс Милнър загуби една топка в центъра, Раул Хименес проби и необезпокояван простреля Миньоле за 1:0.

В 51-ата минута нападението на Ливърпул най-сетне показа признаци на живот и изравни резултата. Дивок Ориги финтира на границата на наказателното поле и с добър удар с левия крак направи 1:1.

Само пет минути по-късно обаче Рубен Невес отново изведе Уулвс напред с далечен удар в десния ъгъл на Миньоле и Ливърпул до края на мача неуспешно опитваше да изравни.

Не помогна и влизането на Мохамед Салах и Роберто Фирмино 20 минути преди края, а най-близо до гола беше Джердан Шакири, който уцели гредата от фаул.

Гостите обаче така и не поставиха Уулвс под кой знае какво напрежение и напускат турнира в третия кръг.