Неймар вкара и пропусна дузпа при победа на Бразилия

Неймар се отчете с вкарана и пропусната дузпа.

Националният отбор на Бразилия победи с 3:1 Япония в контролна среща, играна във френския град Лил. Звездата на ПСЖ Неймар вкара и пропусна дузпа за "селесао".

Бившият играч на Барселона откри резултата в 11-та минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Мая Йошида.

Само 6 минути по-късно Бразилия получи нов 11-метров наказателен удар. Зад топката отново застана звездата на ПСЖ, но този път ударът му бе спасен от Кавашима. Секунди по-късно бразилците все пак стигнаха до втори гол, дело на Марсело.

В 36-та минута Габриел Жезус направи резултата класически, засичайки центриране на Данило.

Почетното попадение за Япония падна в 63-та минута, когато Макино засече с глава центриране от корнер.

До края попадение на японците бе отменено, а в заключителните секунди Алекс Сандро пропусна да се разпише с глава от близко разстояние.