Юнайтед отново неубедителен, победи измъчено Заря Луганск

Трудностите за Моуриньо в Юнайтед продължават, но тази вечер голът на Ибрахимович донесе ценен успех в група А

С доста мъки Манчестър Юнайтед постигна първата си победа в Лига Европа.

Златан Ибрахимович донесе изстраданото домакинско 1:0 срещу украинския Заря Луганск при един от двата точни удара, които Юнайтед отправи в мача. Капитанът Уейн Рууни отново беше оставен на резервната скамейка, но влезе в игра и асистира за победния гол, макар и неволно. В 69-ата минута той засече центриране на Фосу-Менса и опита да отправи шут, но вместо това качи топката на главата на Ибрахимович и шведът отблизо вкара единственото попадение.

В другия мач от групата Фенербахче надделя с 1:0 над Фейенорд и така поведе в класирането с 4 т. Юнайтед и Фейенорд имат по три, а Заря остава с една.

В друг от късните мачове в Лига Европа тази вечер Рома категорично надделя над румънския шампион Астра Гюргево с 4:0. За три от попаденията основна роля имаше Франческо Тоти. Той асистира на Кевин Строотман за първия гол в 15-ата минута, а в края на полувремето отправи удар, спасен от Лунг, като при добавката Фацио направи 2:0. В 55-ата минута отново Тоти даде решителния пас, след който Салах вкара последния гол в срещата. Малко преди това Фабрисио си вкара автогол след друг от пробивите на Салах.

Рома води в своята група Е с 4 т., колкото има и Аустрия Виена.