Реал отдъхна с успех за Купата на краля

Серхио Рамос показа голяма емоция след отбелязването на дузпата за 1:0 Снимка: Getty Images
Серхио Рамос показа голяма емоция след отбелязването на дузпата за 1:0

Реал Мадрид си отдъхна след неволите напоследък и победи Леганес с 3:0 на "Сантяго Бернабеу".

Срещата беше първи осминафинален сблъсък за Купата на краля и след чистата победа "кралете" могат да се смятат за сигурни за следващия кръг, макар че предстои и реванш на 16 януари.

Серхио Рамос откри резултата в края на първото полувреме от дузпа, отсъдена за събаряне на Одриосола. Това беше гол номер 100 на капитана Рамос в неговата кариера с Реал, Севиля и испанския национален тим.

В 68-ата минута домакините решиха всичко с втори гол след комбинация между Бензема и Винисиус. Бразилецът подаде на Лукас Васкес, който на празна врата покачи на 2:0.

Малко по-късно Винисиус направи 3:0 с красив удар от въздуха и веднага беше сменен с новото попълнение Брахим Диас, който записа дебют за Реал.