Принца на Рим е крал на Италия

Тази Рома е способна да вземе Скудетото.
Златан не трепна при изпълнението на дузпата срещу Марсилия.
Диего Коща отново се разписа за Атлетико Мадрид.
След лекцията в Манчестър, Байерн изпусна Леверкузен в Бундеслигата, но оглави класирането с "хикс".

Свикнали сме да го наричаме Принца на Рим, но той е кралят на футболна Италия! На 37 играе със същия младежки плам, както преди 21 години, когато за първи път облече екипа на мъжкия отбор на Рома.

Франческо Тоти толкова пъти е бил звездата на вечерта, че вече го прави някак рутинно. Но не може да се откаже от главната роля, когато предстои голямо шоу. А мачовете на Рома от началото на сезона са истински спектакли.

Така беше и в Милано срещу Интер, когато Принца на два пъти се прекръсти и вдигна показалец към бушуващата трибуна с тифози на римляните, които отнесоха към Вечния град сладка победа с 3:0 като гост на "нерадзурите".

Първото попадение на Тоти бе истински шедьовър - далечен шут, съчетал сила и точност, който прати кълбото неспасяемо във вратата на Ханданович. Малко по-късно Франческо се разписа и от дузпа, за да закръгли на чутовните 230 гола сметката си в Серия "А".

Легендата на "вълците" изостава на 44 попадения от вечния номер 1 в Калчото Силвио Пиола, но пък записа името си в историята като най-великия реализатор на Ботуша след Втората световна война.

"Тоти е фантастичен. Ако световното започваше днес, без съмнение щях да го повикам", обяви селекционерът на "скуадра адзура" Чезаре Прандели, който даде надежда, че можем да видим римския виртуоз догодина в Бразилия.

Кръгът на Апенините завърши също толкова зрелищно, колкото бе и началото му. Ювентус победи Милан с 3:2 в неделната вечер, а две попадения за "старата госпожа" реализира Андреа Пирло, който отдаде повече от 10 години на "росонерите" преди да премине в редиците на торинци.

Рома е на първа позиция със 7 от 7, а Наполи и Юве преследват "вълците" с изоставане от 2 точки.

Още в следващия кръг предстоят нови две големи дербита, заредени с много напрежение. Наполи ще поведе многохилядна враждебна тълпа към "Олимпико" за мач с Рома, докато Ювентус гостува на Фиорентина, а "бианконерите" никога не са добре дошли в иначе романтичната Флоренция.

Френските богаташи ПСЖ и Монако спечелиха срещите си от 9-ия кръг на Лига 1 и са на първите две места с по 21 точки, като "монегаските" са с по-добра голова разлика.

Парижани сториха нещо, което им убягваше от 5 години - победа на "Велодром" в Марсилия.

Сноп зелени лазерни лъчи се насочи към лицето на Златан Ибрахимович, когато застана на точката за изпълнение на дузпа в средата на второто полувреме, но шведът не трепна и се разписа за крайното 2:1 в полза на ПСЖ.

Гостите играха повече от час с човек по-малко заради червен картон на Тиаго Мота, но удържаха важния успех.

В съседна Англия блесна геният на младия белгиец Аднан Янузай, който измъкна Манчестър Юнайтед при гостуването на Съндърланд.

На Дейвид Мойс му пареше под краката близо час, след като Гарднър бе извел "черните котки" напред в резултата, но с два брилянтни гола на Янузай в рамките на 5-6 минути Юнайтед обърна нещата в своя полза.

Арсенал не успя да победи като гост на Уест Бромич - 1:1, което бе в полза на Ливърпул и двата тима се изравниха по точки на върха в Премиършип.

"Червените" без особени проблеми надиграха Кристъл Палас с 3:1 на "Анфийлд" и все по-често на Острова си задават въпроса докъде може да стигне отборът на Брендън Роджърс.

Голямата изненада на кръга дойде в лондонското дерби между Тотнъм и Уест Хам, в което "чуковете" си тръгнаха с класика 3:0 от "Уайт Харт Лейн".

В предишните си три гостувания от началото на кампанията отборът на Сам Алърдайс не бе успял да спечели, но ето, че взе трите точки от място, от което малцина са очаквали.

Кристъл Палас и Съндърланд са се закотвили на последните две места съответно само с 3 и 1 точка. Първите 11 отбора в класирането на Висшата лига пък са се побрали в рамките на 6 точки...

В Испания Барселона и Атлетико Мадрид продължават да са безгрешни и след 8-ия кръг, като без проблеми взеха домакинствата си на Валядолид и Селта.

Реал Мадрид изостава на 5 точки от тях, като единствено големият късмет на мадридистите им позволи да си тръгнат с победата като гост на Леванте.

"Белите" виждаха поражението в очите, когато избухнаха с две попадения в 90-та минута и в 3-та минута на добавеното време.

"Когато играем на максимума си ни стигат и 5 минути", отсече Карло Анчелоти след мача. Но едва ли това удовлетворява Флорентино Перес и феновете на отбора.

Байерн оглави Бундеслигата с една точка пред Дортмунд.

Вестфаленци загубиха с 0:2 като гости на Мьонхенгладбах, докато баварците завършиха наравно 1:1 при визитата си на Леверкузен.

Отборът на Гуардиола имаше много положения срещу "аспирините", но не успя да ги реализира. Байерн е с 20 точки, Дортмунд и Леверкузен са с по 19.