Гол №250 за Тоти при загуба на Рома

Франческо Тоти отбеляза гол №250 за Рома в Серия А при загубата с 1:3 от Торино Снимка: Getty Images
Франческо Тоти отбеляза гол №250 за Рома в Серия А при загубата с 1:3 от Торино

Два дни преди да навърши 40 години Франческо Тоти отбеляза своя гол №250 за Рома в Серия А. За негово съжаление обаче, „вълците” загубиха гостуването си на Торино с 1:3 и вече са на пет точки зад лидера Ювентус.

Тоти започна като титуляр за втори път през сезона в Калчото, но след само осем минути Рома вече изоставаше след гол на Белоти.

В началото на втората част домакините получиха право да изпълняват дузпа, превърната в гол от Яго Фалке. Малко по-късно 11-метров наказателен удар бе отсъден и в полза на Рома, а Франческо Тоти не сбърка от бялата точка.

Така Принца на Рим стана едва вторият футболист, достигнал кота 250 гола в Серия А, след Силвио Пиола, който има 290.

Крайното 3:1 в полза на Торино оформи отново Яго Фалке половин час преди края на мача, благодарение на щастлив рикошет в крака на защитник на Рома.

Победата изстреля тима на Синиша Михайлович на осмата позиция с осем точки. Рома остава трети с 10.