Реал с първа загуба в Ла Лига от 4 месеца, и то точно преди Ел Класико

Футболистите на Леванте се радват след гола.

Реал Мадрид не бе губил в Ла Лига от 19 ноември, но претърпя поражение с 0:1 при гостуването си на Леванте в двубой от 25-ия кръг на испанския елит. Така отборът на Зинедин Зидан изпусна водачеството в класирането за сметка на вечния съперник Барселона, и то точно преди Ел Класико следващата неделя.

Барса вече води с две точки на Реал, след като по-рано през деня разгроми Ейбар с 5:0 след четири попадения на Лионел Меси.

Иначе Леванте стигна до успеха на "Сиутат де Валенсия" със зрелищен гол на Хосе Луис Моралес. Той бе изведен от Никола Вукчевич и със страхотен шут с левия крак препарира Тибо Куртоа. Това се случи в 79-ата минута, а преди това мадридистите имаха за какво да съжаляват.

В 68-ата минута Карим Бензема направи голям пропуск в близост до вратата. Френският стрелец предпочете да овладява топката и изпусна момента за удар от чудесна позиция.

Лошите новини за Реал не свършиха дотук, след като малко преди пропиляния от Бензема шанс, с контузия терена напусна Еден Азар. Белгиецът също имаше своите шансове да се разпише, но не успя да го стори.

На тима на Зинедин Зидан му предстои мач с Манчестър Сити в Шампионската лига и дерби с Барса на 1 март на "Бернабеу" от 22:00 ч. наше време.