Резервите на Лестър разбиха третодивизионен отбор, "лисиците" се класираха за 1/8-финалите на ФА Къп

Келечи и Ихеаначо и новият в Лестър Фусени Диабате нанизаха по два гола за разгрома Снимка: Getty Images

Лестър разби третодивизионния Питърбро с 5:1 като гост и се класира за 1/8-финалите на ФА Къп.

Клод Пюел бе дал почивка на голяма част от титулярите си, а звездите на тима Джейми Варди и Рияд Марез останаха неизползвани резерви.

Бившият нападател на Манчестър Сити Келечи Ихеаначо отбеляза два от головете за "лисиците", след като преди това взетият срещу 2 млн. евро от френския Аячо преди няколко дни 22-годишен нападател Фусени Диабате бе открил резултата още в деветата минута с дебютният си гол за Лестър.

Андрю Хюз в 58-ата минута отбеляза почетното попадение за осмия в Първа лига Питърбро.

Накрая остана време и за още един гол на Диабате, който падна от очевидна засада, но тя не бе маркирана.

Крайното 5:1 оформи влезлият като резерва Вилфред Ндиди в добавеното време, а Диабате даде асистенцията.