Швеция повали Италия с рикошет, "скуадрата" пред отпадане от Световното

Шведите измъкнаха ценния успех пред погледа на Златан Ибрахимович, който се отказа от националния отбор след Евро 2016 Снимка: Getty Images

Швеция надви Италия с 1:0 у дома в първи двубой между двата отбора от баражите за Мондиал 2018.

Шведите измъкнаха стратегическата победа с късметлийски гол след рикошет и си осигуриха важно предимство преди реванша в понеделник.

Както и се очакваше, двубоят беше равностоен и без много положения пред двете врати. В първите минути съперниците си размениха опасни атаки, но им липсваше точност.

Най-важното се случи в 61-ата минута, когато след изпълнение на тъч и отклонена топка Якоб Йохансон вкара победния гол за домакините. Шутът му се отби в италиански бранител и кълбото стана неспасяемо за Буфон - 1:0.

Италия натисна в следващите минути и най-чистото им положение беше в 70-ата минута, когато страхотен удар на Матео Дармиан извън наказателното поле срещна гредата. В оставащото време "скуадра адзура" като цяло разочарова и така и не успя да се върне в мача.

Така Италия ще трябва да прави обрат на собствен терен, за да не пропусне първи голям форум от 1958 г. насам.