Гремио е господарят на Южна Америка

Гремио надигра Ланус с общ резултат 3:1.

Бразилският Гремио е новият носител на Копа Либертадорес. Тази нощ отборът от Порто Алегре записа втора победа над Ланус и с общ резултат 3:1 завоюва трофея.

Бразилците се наложиха с 2:1 като гости в Аржентина, а преди това бяха победили и в първия двубой на свой терен с 1:0 с късен гол.

Фернандиньо в 27-ата и Луан в 42-ата минута вкараха головете за гостите, докато почетното попадение за домакините бе дело на Хосе Санд от дузпа в 72-ата минута.

Това е третата титла на Гремио от турнира след 1983 и 1995 година. За Ланус пък това бе първо участие на финал. Най-успешният отбор в турнира си остава Индепендиенте със 7 отличия на сметката си.