С едно магическо докосване Меси заличи надеждите на Атлетико

Меси вкара своя гол номер 600 в първенството и в трети пореден кръг се разписа от фаул Снимка: Getty Images

Барселона спечели с 1:0 дербито на кръга срещу Атлетико Мадрид на "Камп Ноу" и отново се откъсна като самотен лидер в класирането в първенството.

В трети пореден мач от Ла Лига Лионел Меси вкара от пряк свободен удар, с който донесе и трите точки на своите. Така Барса събра 69 т. начело, а "дюшекчиите" остават втори с 8 т. по-малко.

Дербито започна с минута мълчание в памет на внезапно починалия капитан на Фиорентина Давиде Астори.

Атлетико влезе предпазливо в мача, а Барселона владееше топката, но не създаваше опасности.

В 26-ата минута дойде мигът на Меси, който стреля превъзходно от пряк свободен удар, прехвърли стената и отбеляза, макар че Облак докосна топката - 1:0 за Барса.

Домакините продължиха да играят по-активно, а Атлетико опита нещо по-различно една в последните 25 минути.

В 86-ата минута Гамейро прати топката в мрежата зад Тер Щеген, но голът правилно не беше зачетен заради засада на Диего Коща, който беше играл с кълбото преди това.