16-годишният жокер спаси Барса от резил срещу предпоследния

16-годишният жокер спаси Барса от резил срещу предпоследния Снимка: Getty Images

Барселона едвам се спаси от конфузна загуба срещу предпоследния Гранада и завърши 3:3 у дома в 24-тия кръг на Ла Лига.

Головото шоу за пореден път показа слабостите на каталунците в защита, както и потенциала на 16-годишния суперталант Ламин Ямал, който блесна с два гола.

Именно попадение на тийнейджъра в крайна сметка донесе точката на домакините.

Трилърът започна добре за Барса и Ямал откри в 15-ата минута след пас на Кансело отляво.

В края на полувремето Санчес изравни за гостите, а между 60-ата и 66-ата минута паднаха нови три гола.

Първо Гранада взе аванс чрез Факундо Пелистри, а после Илкай Гюндоган и Роберт Левандовски осъществиха блестяща комбинация, която завърши с попадение на поляка за 2:2.

Почти веднага обаче Гранада отново поведе с гол с глава на Игнаси Микел.

В 81-вата минута жокерът Ламин Ямал още веднъж се прояви с хубав гол от разстояние за 3:3.

Финалният домакински натиск не даде резултат и Барса взе само точка от двубоя, който изглеждаше задължителен за спечелване.

Тимът на Шави Ернандес вече изостава с 10 т. от лидера Реал Мадрид, а вторият Жирона е с 5 пункта пред каталунците.