Късни голове и ценни три точки за Реал на "Бернабеу"

Головете на Каземиро и Модрич зарадваха "Бернабеу" Снимка: Getty Images
Головете на Каземиро и Модрич зарадваха "Бернабеу"

Реал Мадрид взе много важна победа с 2:0 над Севиля на "Сантяго Бернабеу".

Прекият конкурент в топ 4 на класирането в Ла Лига беше повален с късни голове на Каземиро и Лука Модрич и вече има 3 т. по-малко от "кралете", които се настаниха еднолично на трета позиция.

Реал започна и двете полувремена с натиск, който не донесе голове. В 78-ата минута обаче Каземиро откри с шут от около 25 метра, при който Вацлик реагира и отби топката в гредата, но тя все пак влезе за 1:0.

В самия край Лука Модрич реализира втори гол и победата вече не подлежеше на съмнение.

36-те точки на Реал доближиха тима на 2 от втория Атлетико Мадрид и на 7 от водача Барселона, но лидерите все още не са изиграли своите мачове от кръга.