Милан се пробуди и с гол в продълженията взе лютото дерби

19-годишната златна резерва Кутроне обезумя от радост след гола Снимка: Getty Images
19-годишната златна резерва Кутроне обезумя от радост след гола

Милан удари градския съперник Интер с 1:0 след продължения в четвъртфинален двубой за Купата на Италия.

В люто миланско дерби на "Сан Сиро" голове в редовното време не паднаха, а в продълженията влезлият като резерва Патрик Кутроне вкара скъпоценния гол, с който класира Милан на полуфинал и даде глътка въздух на "росонерите" насред дълбоката криза в отбора.

През 90-те минути положения пред двете врати не липсваха. В 24-ата минута Антонио Донарума (резервният вратар на Милан, който пазеше вместо контузения си брат Джанлуиджи) си вкара автогол, но той беше отменен след консултация с видеоповторение заради засада при изстрела на Перишич.

На другата врата Сусо тества рефлекса на Ханданович, после Донарума на няколко пъти се намеси решително за Милан. В 65-ата минута Бонавентура от отлична позиция не стреля точно с глава. После гредата спаси Интер, а към края Донарума се намеси още два пъти.

Така се стигна до продължения, в които Милан игра по-силно. В 104-ата минута Сусо хвърли отличен пас зад защитата и Патрик Кутроне продължи топката във вратата за победното 1:0.