Ливърпул помете новак за началото на сезона във Висшата лига

Ориги предизвика автогола в 7-ата минута, а по-късно сам вкара третия гол Снимка: Getty Images
Ориги предизвика автогола в 7-ата минута, а по-късно сам вкара третия гол

Ливърпул помете с убедително 4:1 Норич на "Анфийлд" в първия мач от новия сезон във Висшата лига.

Вицешампионите преминаха с лекота през новака в елита с четири гола още през първото полувреме, но загубиха вратаря си Алисон поради контузия.

Норич започна агресивно и смело и създаде няколко опасни положения, но стоеше зле в защита и допусна елементарни попадения.

Още в 7-ата минута при безобидно центриране на Ориги отляво, Грант Хенли засече топката в собствената си врата и си отбеляза автогол. В 19-ата минута след няколко грешки в отбраната на гостите, Мохамед Салах откри головата си сметка за кампанията и покачи на 2:0.

Малко по-късно Върджил ван Дайк направи 3:0 с глава след корнер, а Дивок Ориги също с глава вкара четвъртия гол във вратата на Тим Крул.

След почивката Норич не се отказа да атакува и в 64-ата минута стигна до почетен гол. Централният нападател Теему Пуки се измъкна от засадата и с мигновен удар по диагонала реализира за 1:4.

До края мачът се доиграваше и повече голове не паднаха.

Единствената лоша новина за Юрген Клоп беше травмата на титулярния вратар Алисон още преди почивката при едно изпълнение на аут. Бразилецът беше заменен от привлечения няколко дни по-рано Адриан, който записа дебют за тима.