Бейл изригна с хеттрик и прати Реал на финал

Бейл беше сменен малко след третия си гол във вратата на Кашима, за да е свеж за финала Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се класира на финал на Световното клубно първенство с победа с 3:1 над Кашима Антлърс в Абу Даби.

Шампионите на Азия не успяха да поднесат изненада срещу европейския клубен шампион и бяха победени с хеттрик на героя на мача Гарет Бейл.

Уелсецът откри в края на полувремето след страхотен извеждащ пас на Марсело.

В началото на втората част Бейл вкара още два бързи гола, с които реши всичко. За първия заслугата беше на японската защита, която с два много лоши паса го изведе сам срещу вратаря. Две минути по-късно отново Марсело асистира на Бейл за третото му попадение.

Шома Дои вкара почетен гол за Кашима, когато мачът вече се доиграваше.

Финалът на Световното клубно първенство е в събота и в него Реал ще се изправи срещу сензацията в турнира Ал Аин от ОАЕ. Домакините на надпреварата отстраниха Ривър Плейт с дузпи в другия полуфинал.