Обрат за Ливърпул в тежкото гостуване на Суонзи

Фирмино изравни резултата в началото на второто полувреме, а после изработи дузпата, от която Милнър вкара победния гол

Ливърпул обърна Суонзи и надделя с 2:1 като гост в ранния мач от кръга във Висшата лига.

В тежкото гостуване на "Либърти Стейдиъм" тимът на Юрген Клоп беше надигран през първото полувреме и на почивката изоставаше. Резултата откри Лирой Фер в 8-ата минута при първия корнер за Суонзи и отклонена топка към вратарското поле. Фер направи точна добавка отблизо с глава, макар и при положението да изглеждаше, че има засада.

В 20-ата минута Адам Лалана се контузи и отстъпи мястото си на Стъридж.

През втората част Ливърпул заигра по-агресивно и бързо стигна до изравняване. Първо шут на Мане беше избит от голлинията, а после Роберто Фирмино изравни с фин удар с глава след центриране на Хендерсън.

В 83-ата минута Фирмино си спечели дузпа, след като защитниците на Суонзи на два пъти не успяха да изчистят топката от наказателното си поле и Анхел Ранхел събори бразилеца. Милнър беше точен от бялата точка и така донесе пета поредна победа за Ливърпул.

В първенството отборът излезе на второ място на 2 т. от лидера Манчестър Сити преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Суонзи продължава да няма победа от първия кръг и е точно над зоната на изпадащите с 4 т.