Юнайтед има нов герой: 5 извода след победата над Тотнъм

Юнайтед има своя нов герой... Снимка: Getty Images
Юнайтед има своя нов герой...
1. Адаптацията на Мхитарян приключи
Играчът на миналия сезон в Бундеслигата прекара почти два месеца в опит да се приспособи към играта във Висшата лига и най-накрая успя. Спомените за ужасното полувреме, което изигра в градското дерби срещу Сити, избледняха. Арменецът напусна терена контузен, но се очаква да бъде извън терените само седмица, така че феновете на Юнайтед могат да бъдат спокойни.
2. Деле Али страда от синдрома на втория сезон
За някои футболисти вторият сезон е по-труден особено ако първият ти е бил толкова силен. Очаква се повече и някои не могат да се справят с напрежението. Али продължава да показва качествата си, но нищо, което опита срещу Юнайтед, не му се получи. Рано е обаче да се говори за загуба на титулярно място.
3. Може ли най-накрая Фил Джоунс да се превърне в защитника, за когото го смятаха?
Джоунс е на „Олд Трафорд“ от 2011-а. Предричаха му светло бъдеще. Някои дори го наричаха бъдещия капитан на Юнайтед, но така и не успяваше да оправдае тези очаквания. Срещу Тотнъм Фил изигра много добър мач, но има сериозна конкуренция в лицата на Ерик Байи, Крис Смолинг и Маркос Рохо, който този сезон играе и като централен бранител.
4. Рохо изигра най-добрия си мач за Юнайтед
Видяхте ли Рохо? В социалните мрежи още се шегуват, че в Тотнъм издирват Хари Кейн, тъй като Рохо още го разнася в малкия си джоб. Аржентинецът не остави нито сантиметър свободен за нападателя на „шпорите“ и бе ключов играч в най-накрая проработилата тактика на Моуриньо. Рохо игра с топката общо 44 пъти срещу Тотнъм, като 16 от тези докосвания бяха изчиствания на топката. Това е повече от 1/3! Въпреки че все още си остава рисков, Рохо доказа, че има място в отбора.
5. Тактиката на Моуриньо проработи
Най-накрая тактиката на Жозе Моуриньо проработи и Манчестър Юнайтед изигра почти перфектен мач в тактическо отношение. Постоянна висока преса, наситени линии, които преливат една в друга. Да, „червените дяволи“ не успяха да довършат Тотнъм с втори гол, но феновете на Юнайтед трябва да свикват с подобни победи с по 1:0. Важна е ефективността и това, че тимът най-накрая успя да задържи аванса си и да прибере трите точки.

Манчестър Юнайтед си има нов герой и неговото име е Хенрик Мхитарян.

След като отбеляза първия си гол за клуба при победата с 2:0 над Заря в четвъртък вечер, която класира „червените дяволи“ за директните елиминации в Лига Европа, Мхитарян донесе победата с 1:0 над Тотнъм в неделя и се превърна в първия арменец с гол във Висшата лига.

Успехът остави Юнайтед на шестата позиция, но вече само на три точки от „шпорите“ и на шест от четвъртото място, където в момента е градския съперник Сити, който в събота вечер загуби с 2:4 от Лестър.

Тимът на Жозе Моуриньо изигра един от най-добрите си мачове този сезон. Тактиката на Специалния проработи, Юнайтед успя да задържи ранния си аванс и прибра трите точки.

А тези точки са изключително важни, не само заради съперника, но и в началото на сгъстения коледно-новогодишен график.

В галерията вадим пет извода от успеха на Юнайтед над „шпорите“.