Домакински издънки за Сити и Арсенал в деня на "хиксовете"

Агуеро отбеляза поредните си два гола за Сити.

Пет от първите седем мача от 23-ия кръг на Висшата лига завършиха наравно, а домакински издънки записаха шампионът Манчестър Сити и лондонският Арсенал. "Гражданите" направиха 2:2 с Кристъл Палас в истински трилър, а в Северен Лондон "топчиите" не успяха срещу новака Шефилд Юнайтед - 1:1.

На "Етихад" Палас се оттегли изненадващо с гол преднина на полувремето, но с две късни попадения на Серхио Агуеро в 82-рата и 87-ата Сити докосна трите точки. Фернандиньо обаче си отбеляза автогол за крайното 2:2.

В 72-рата минута съдията отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Ридевалд. Топката първо се удари в крака на бранителя и след това в ръката му. Според правилата при подобна ситуация, в която играчът не може да избегне докосването с ръка, това не е нарушение. Затова и решението на VAR бе, че дузпа няма.

Арсенал записа второ поредно равенство в първенството, след като направи 1:1 с Шефилд Юнайтед на "Емиратс". Габриел Мартинели (45') откри резултата за домакините, но Джон Флек (83'). Тимът на Крис Уайлдър изигра поредния си силен мач и в края нямаше да е незаслужено да стигне дори до пълен обрат.

Съботният ден започна с нулево равенство между Уотфорд и Тотнъм, а още два мача завършиха наравно - Брайтън - Астън Вила и Уест Хем - Евертън - и двата 1:1.

Уулвърхемптън надделя с 3:2 като гост на Саутхемптън и в голово зрелище, а Норич се пребори за 1:0 над Борнемут.