Хеттрик на Роналдо украси голям мач между Португалия и Испания

Играчът на мача сам изработи трите гола за Португалия и донесе точката на тима си Снимка: Getty Images

Португалия и Испания направиха зрелищно 3:3 в голямото дерби от група "Б" на Мондиал 2018.

Хеттрик на Кристиано Роналдо донесе точката на португалците, а иберийското дерби оправда очакванията и двата тима изнесоха страхотен мач.

Още в 4-ата минута Роналдо си спечели дузпа, след като нахлу в наказателното поле и беше фаулиран от Начо. Звездата на португалците сам реализира наказателния удар и изведе тима си напред - 1:0.

Мачът стана двуостър и Испания направи няколко опасни атаки, а 24-ата минута успя и да изравни. Диего Коща овладя една дълга топка и се подигра с няколко защитници на Португалия, преди да стреля точно за 1:1.

Почти веднага след това тежък удар на Иско срещна гредата и тупна на голлинията. Минута преди края на полувремето Роналдо пое топката пред наказателното поле и отправи нисък изстрел с левия крак. Топката отиваше право в Де Хеа, но вратарят реагира лошо и я пусна във вратата си - 2:1 за Португалия.

Испанците започнаха силно втората част и обърнаха срещата за 3 минути.

В 55-ата Диего Коща отбеляза втория си гол отблизо след свалена от Бускетс топка. В 58-ата минута Начо изведе отбора си напред с изумително попадение с фалцов удар от въздуха извън наказателното поле.

До края Испания успяваше да убие темпото и да блокира противника, но тогава отново на сцената излезе Роналдо. В 88-ата минута CR7 си спечели нарушение точно пред наказателното и с брилянтен удар покрай стената за трети път направи Де Хеа безпомощен - 3:3.

Така в група "Б" временно води Иран с 3 т. заради победата по-рано днес над Мароко с 1:0. Фаворитите в групата Португалия и Испания са с по една точка.