Юнайтед се укрепи на 4-ото място

Гол на Фелайни донесе победата на Юнайтед над Палас

Гол на Маруан Фелайни през второто полувреме донесе победата на Манчестър Юнайтед срещу Кристъл Палас с 2:1, а тимът на Луис ван Гаал вече е само на една победа от място в Шампионската лига през следващия сезон.

Ашли Йънг осигури двата гола на Юнайтед - първо крилото спечели дузпа, когато Скот Дан спря паса му с ръка и Хуан Мата беше точен от бялата точка, а след това Йънг намери Фелайни в 78-ата минута и той отбеляза с глава.

Джейсън Пънчиън изравни за Палас веднага след почивката, но това се оказа недостатъчно.

Тимът на Луис ван Гаал може да бъде благодарен на силната игра на Давид де Хеа, който записа няколко страхотни спасявания, но по-важното е, че тимът се окопити след изравняването и удържа на натиска на Палас, за да стигне до победата.

Юнайтед може да си осигури участие в Шампионската лига, ако Ливърпул загуби от новите шампиони Челси.

В същото време Бърнли победи Хъл Сити с 1:0 като гост, но това се оказа недостатъчно и тимът отпада от Висшата лига. Това е първа победа на Бърнли в последните 7 мача, а Дани Ингс вкара и сложи край на головата суша на тима, продължила над 10 часа игрово време.

Но в същото време Съндърланд, Лестър и Астън Вила, както и точката, която взе Нюкасъл, не оставиха шанс за спасение на Бърнли.

Хъл се озова на 18-о място, с 34 точки, с 2 по-малко от Нюкасъл и Съндърланд, което обещава сериозна битка в края на сезона.

В другите мачове Евертън загуби у дома от Съндърланд с 0:2, Астън Вила победи с 1:0 Уест Хем, Лестър спечели с 2:0 срещу Саутхемптън, а Нюкасъл и Уест Бромич завършиха 1:1. Стоук Сити пък разгроми с 3:0 Тотнъм у дома.