Лева изравни рекорд на Карстен Янкер, Коутиньо откри головата си сметка за Байерн

Байерн се справи безпроблемно с Кьолн.

Байерн Мюнхен разгроми Кьолн с 4:0 у дома за третата си победа в Бундеслигата в среща от петия кръг на Бундеслигата. Два гола за баварците реализира Роберт Левандовски, който изравни рекорда на Карстен Янкер и се разписа в пети пореден мач от старта на кампанията.

Головата си сметка за Байерн откри Фелипе Коутиньо, който вкара от дузпа.

Мюнхенци можеха да поведат още във 2-рата минута, когато Бенжамен Павар стреля силно по земя и топката мина близо до гредата.

Секунди по-късно обаче топката вече беше в мрежата на гостите. Левандовски получи пас в коридор и стреля, като кълбото се отклони в тялото на Себастиан Борнау и така не даде шанс на Хорн да спаси.

Втората част започна като първата - с гол на Левандовски. В 48-ата полякът удвои с глава след центриране на Йошуа Кимих от корнер.

Всичко беше решено в 62-рата, когато Коутиньо реализира от бялата точка.

За последните 20 минути Ковач даде възможност на Левандовски да се отдъхне, като го замени. Съотборниците му обаче не мислеха да си почиват и в 73-ата вкараха още веднъж. Тогава Коутиньо асистира на Перишич, който с левия крак направи 4:0.