Бойко равенство между Австралия и Дания завърза битката в групата на Франция

Ериксен открива резултата със страхотен удар, който в крайна сметка донесе необходимата точка на датчаните Снимка: Getty Images

Дания и Австралия завършиха 1:1 във втория си мач от група C на Световното първенство.

Равностойната среща направи ситуацията в групата една идея по-интересна - Дания излезе начело с 4 т., а за австралийците това е първа точка. От 18:00 фаворитът Франция (3 т.) излиза срещу Перу (0 т.) и при победа ще си гарантира участието на 1/8-финал.

Дания започна добре и откри още в 7-ата минута чрез звездата си Кристиан Ериксен. Йоргенсен обработи добре една топка и намери Ериксен, който с майсторски удар с левия крак разстреля Райън за 1:0.

Датчаните продължиха да играят по-силно и в 24-ата минута Йоргенсен можеше да удвои преднината им, но ударът му с глава мина покрай вратата.

В 38-ата минута обаче Австралия изравни. Юсуф Поулсен блокира отблизо с ръка изстрел към вратата и съдията се консултира с ВАР преди да реши да отсъди дузпа.

Миле Йединак застана зад топката и прати Шмайхел в другия ъгъл, за да изравни резултата - 1:1.

През втората част Дания игра доста пасивно, а австралийците в няколко случая бяха близо до победата. Две минути преди края Каспер Шмайхел направи две поредни спасявания след топовен удар в близкия ъгъл на Арзани и добавка на Матю Леки.