Новакът Хъл препъна шампиона на старта

Страхотен "двоен" гол още на старта на Висшата лига

Миналият сезон може и да бе приказен за Лестър, но този започва кошмарно – със загуба с 1:2 от новака Хъл Сити.

Тимът на Клаудио Раниери изглеждаше далеч от формата, която показа през миналата кампания, а „тигрите” изненадаха приятно всички, имайки предвид липсата на нови попълнения и фигурата на Майк Филън като временен мениджър след напускането на Стив Брус.

Въпреки това, Хъл зарадва феновете на „Кей Си Стейдиъм” и с голове на Адама Диоманде и Робърт Снодграс стигна до победата.

Диоманде изведе „тигрите” напред в резултата в добавеното време на първата част. Шмайхел успя да се справи с удар на Дейвис с глава, но при добавката всички смятаха, че Ернандес със задна ножица е отбелязал, но се оказа, че Диоманде със странична е докоснал последен топката. Страхотен гол, наистина.

Секунди след началото на второто полувреме реферът Майк Дийн допусна сериозна грешка отсъждайки дузпа в полза на шампионите за нарушение на Хъдълстоун срещу Грей, въпреки че фаулът бе извършен извън наказателното поле.

Все пак, зад топката застана Рияд Марез и откри головата си сметка за този сезон, но малко по-късно домакините отново поведоха.

Крайното 2:1 оформи Робърт Снодграс в 57-ата минута след колективна грешка на Шмайхел и отбраната пред него.

Така, новакът Хъл започна с победа, а шампионът Лестър бе повален на старта на 25-ия сезон във Висшата лига. Това е и първа загуба за действащ шампион на старта в историята на Премиършип.