Реал взе дербито и дръпна с шест точки на Барса

Бензема вкара победния гол за Реал.

Реал победи Атлетико с 1:0 в дербито на Мадрид от 22-рия кръг на Ла Лига и поне за денонощие дръпна с шест точки на Барселона на върха в испанския елит.

Голът на успеха за "кралете" реализира Карим Бензема в началото на второто полувреме.

Дербито започна предпазливо и равностойно, а първата сериозна опасност бе на сметката на Реал.

Кроос центрира около точката на дузпата, където непокритият Рамос опита мигновен шут, но топката прехвърли вратата.

Атлети отговори с шут на Витоло, но Куртоа се справи с изстрела, въпреки че нямаше добра видимост. Последваха добри минути за гостите, в които Саул и Анхел Корея можеха да се разпишат, но това не се случи.

На почивката Зинедин Зидан направи двойна смяна и промени схемата. Лукас Васкес и Винисиус Жуниор влязоха за сметка на Иско и Кроос. И това бързо даде резултат. В 52-рата Винисиус много хитро изведе Ферлан Менди, който центрира успоредно на голлинията, а Бензема се вклини между двама бранители и отблизо реализира за 1:0.