Хааланд продължава да чупи рекорди дори и при отпадане на Дортмунд

Ерлинг Хааланд просто няма спирка Снимка: Getty Images
Ерлинг Хааланд просто няма спирка

Ерлинг Хааланд продължава да чупи рекорди след трансфера си в Борусия Дортмунд.

Детето чудо отново се разписа, този път при загубата с 2:3 от Вердер Бремен за Купата на Германия. Борусия отпадна от турнира, но Хааланд постави нов рекорд.

19-годишният талант се превърна в първия футболист, който успява да отбележи осем гола в първите си четири мача за германски отбор.

Хааланд направи дебюта си за Дортмунд след почивката в Бундеслигата и дебютира с хеттрик, извеждайки „жълто-черните“ до обрат срещу Аугсбург.

Головата му серия продължи с две попадения срещу Кьолн, а в първия си мач като титуляр – при победата с 5:0 над Унион Берлин на 1 февруари, наниза нови два.

Постижението на Хааланд е още по-впечатляващо, защото талантът започна само един от тези мачове като титуляр и все още не е оставал на терена за пълните 90 минути.

Хааланд впечатли с головите си възможности още в РБ Залцбург, като през първата половина от сезона отбеляза впечатляващите 28 гола в 20 мача във всички турнири, включително и осем в Шампионската лига.