Десподов избухна с хеттрик

Бившият футболист на ЦСКА се разписа на три пъти във вратата на Санкт Пьолтен за успеха на Щурм с 4:0. Снимка: Twitter

Българският национал Кирил Десподов отбеляза първите си попадения с екипа на австрийския Щурм Грац. Бившият футболист на ЦСКА се разписа на три пъти във вратата на Санкт Пьолтен за успеха с 4:0.

След нулево равенство през първото полувреме, крилото изведе Щурм в 50-ата минута със страхотен удар, който не остави шансове на стража Кристоф Риглер. Десет минути по-късно Десподов получи подаване от Китешвили и преодоля вратаря на домакините за втори път. В 68-ата минута Беким Балай изпълни точно 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на на Давиес, който събори Рьохер, озовал се очи в очи с Риглер.

Десподов отбеляза своя хеттрик в 79-ата минута, след като получи дълга топка зад защитата на домакините. Сам срещу вратаря на Санкт Пьолтен българският национал показа железни нерви и реализира. Минута след третия си гол Десподов напусна терена под овациите на гостуващата агитка, а в игра влезе Хуспек.