Уотфорд стартира с играчи от 11 различни държави при успеха над Евертън

Уотфорд стартира с играчи от 11 различни държави при успеха над Евертън Снимка: getty

Уотфорд постигна ценен успех с 3:2 над Евертън на "Викъридж Роуд", след като Ромелу Лукаку изведе „карамелите“ напред, но два гола на Стефано Окака и един на Себастиан Прьодъл донесоха пълния обрат.

Валтер Мардзали пък избра единадесеторка на „стършелите“ с футболисти от 11 различни националности.

Победителите вече имат 21 точки и се намират на седмо място в класирането с равен актив с шестия Манчестър Юнайтед. Евертън пък е на девето място с 20 точки.

Двубоят на започна по-добре за Евертън, който откри резултата в 17-ата минута чрез Ромелу Лукаку.

Още преди почивката обаче домакините от Уотфорд изравниха чрез Стефано Окака-Чука.

В 59-ата минута Себастиан Прьодъл направи обрата пълен, след като засече с глава центриране от фаул на Хосе Холебас.

Пет минути по-късно ново отлично центриране на Холебас позволи на Окака да покачи на 3:1 в полза на Уотфорд.

В оставащите малко минути до края на срещата гостите опитаха да стигнат поне до точка. Лукаку намали на 2:3 в 86-ата минута, когато засече с глава центриране на Аарън Ленън. Рос Баркли можеше да донесе равенството на Евертън, но ударът от фаул в 91-вата минута бе спасен майсторски от вратаря Аурелио Гомеш.