Сити прати КПР към Чемпшиъншип с разгром

Серхио Агуеро отбеляза хеттрик при победата на „гражданите” и вече има 25 гола през сезона във Висшата лига
Ще видим дали Сити ще се сети за рождения ден на Яя Туре тази година

Манчестър Сити буквално смаза Куинс Парк Рейнджърс насред „Етихад” с 6:0. Серхио Агуеро отбеляза хеттрик за домакините, а по един добавиха Александър Коларов, Джеймс Молнър и Давид Силва.

Малко преди началото на срещата над „Етихад” прелетя банер, който гласеше „Честит рожден ден, Яя”. Посланието бе насочено към Яя Туре, чийто рожден ден е през следващата седмица. През миналата година Манчестър Сити забрави да честити рождения ден на халфа си по какъвто и да е начин, което създаде не малко напрежение в клуба.

Със загубата си „обръчите” вече и на теория изпаднаха от Висшата лига, като два кръга преди края се намират на последното място с 27 точки, а първият отбор над чертата – Нюкасъл – е с 36. Бърнли също пое към Чемшпиъншип още вчера, въпреки че победи Хъл Сити като гост.

„Гражданите” взеха аванс от два гола преди почивката. Серхио Агуеро откри резултата след прекрасен индивидуален пробив още в четвъртата минута, а в средата на първата част Коларов се разписа след изпълнение на пряк свободен удар.

С два бързи гола през втората част Агуеро оформи хеттрика си (50’ и 65’ от дузпа). В 70-ата Джеймс Милнър направи резултата 5:0, а крайното 6:0 оформи Давид Силва три минути преди края на редовното време след атрактивен пас с пета на резервата Вилфред Бони.

С победата Сити се установи на втората позиция, като има три точки аванс пред третия Арсенал, но и два мача повече от „артилеристите”. На още две точки е четвъртият Манчестър Юнайтед.