Силен Арсенал не пожали Наполи

Оливие Жиру отбеляза втория гол за Арсенал, но голямата звезда на вечерта беше Месут Йозил.

Рафаел Бенитес не успя да победи Арсенал като гост и начело на Наполи.

Преди това испанецът нямаше сполука в северен Лондон с Ливърпул и Челси, а сега неаполитанците си тръгнаха с наведени глави след 0:2 на "Емиратс" във втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Звездата на вечерта беше Месут Йозил, който се отличи с гол и голова асистенция и даде тон за успеха на англичаните.

Арсенал изкова важната победа още в първия четвърт час на мача и с пълен актив от 6 точки уверено гледа към прескачане на групата, определена при жребия като една от двете групи "на смъртта".

"Артилеристите" започнаха много силно и още от началото обсадиха вратата на Пепе Рейна.

След няколко опасни атаки се стигна до 8-та минута, когато Аарън Рамзи намери непокрития Йозил и германският национал перфектно засече топката в горния десен ъгъл на вратата, отбелязвайки дебютния си гол за тима от северен Лондон.

Домакините продължиха да атакуват все така така настървено и в 15-та минута вече имаха аванс от два гола. Този път попадението бе дело на Жиру, който се възползва от пас на Йозил.

В другия мач Дортмунд се поздрави с класика над Марсилия на собствен терен. Два гола на Левандовски и едно попадение на Ройс осигуриха победата на вестфаленци, които заедно с Наполи имат 3 точки. Арсенал е с 6, а Олимпик без спечелена точка.

Барселона победи Селтик с 1:0 като гост в мач от група "Н" - другата "на смъртта".

Каталунците бяха без аржентинската си мегазвезда Лионел Меси, който пропусна мача поради контузия.

Попадението за Барса реализира Сеск Фабрегас петнайсетина минути преди края на редовното време. В 59-та минута Селтик остана с човек по-малко на терена заради червен картон на Скот Браун, но въпреки това "детелините" можеха да изненадат своя противник, ако не бе страхотно спасяване на вратаря Виктор Валдес при резултат 0:0.

Страхотна драма имаше в Амстердам, където Милан се добра до равенство 1:1 с гол от дузпа на Марио Балотели в третата минута на продължението на редовното време.

Преди това Денсвил бе извел домакините в 90-та минута. Бранителят се разписа с глава след корнер и тъкмо когато домакините се виждаха победители, дойде много спорното решение на шведския съдия Йонас Ериксон.

Резервата на холандците Майк ван дер Хоорн падна в наказателното поле заедно с Балотели и съдията отсъди дузпа, която СуперМарио реализира.

Челси разгроми с 4:0 като гост Стяуа и пое глътка въздух след фиаското срещу Базел в Лондон. Попаденията за "сините" реализираха Рамиреш (18, 55) и Франк Лампард (90), а в 45-ата минута автогол си вкара Даниел Георгиевски от румънския тим.

Шалке 04 записа втората си победа в тази група "Е", след като надигра Базел с 1:0 като гост.

Единственият гол в мача отбеляза Юлиан Дракслер в 54-та минута. Цял мач за домакините пък игра Иван Иванов.

Руският Зенит се провали след нулево равенсто у дома срещу Аустрия (Виена). Така двата тима намалиха шансовете си за продължаване, след като в първите си срещи записаха загуби съответно от Атлетико Мадрид и Порто.

Точката пък бе паметна в историята на австрийците, защото тя е тяхна дебютна в турнира.

Иначе Атлетико спечели иберийското дерби с Порто с 2:1 като гост, въпреки че на полувремето изоставаше с 0:1 на "Драгао".

Мартинес даде аванс на "драконите" в 16-та минута, но уругваецът Диего Годин и Арда Туран продължиха отличната серия на "дюшекчиите".