И Барса не би! Кошмар за каталунците срещу Селта

Невероятни грешки, драма до края и загуба за Барселона

Лудият уикенд в Испания продължава. След издънката на Реал срещу Ейбар и Барса направи грешна стъпка, губейки с 3:4 срещу Селта като гост. Двете грешки на „бели” и каталунци означаваха, че Атлетико Мадрид излиза начело в Примера след края на седмия кръг.

Луис Енрике бе дал почивка на Иниеста и Иван Ракитич и точно там куцаха нещата за Барса. А като добавим и грешките, които направи Тер Щеген – каталунците заслужено загубиха.

В 22-рата минута лошо подаване на Тер Щеген позволи на домакините да откраднат топката и с два паса бе изведен Систо. Аспас намери датчанина, който с лекота пусна топката покрай Тер Щеген за 1:0.

Но нещата продължаваха да не вървят за Барса. В 31-вата грешка на Суарес позволи на Майо да му отнеме и с дълъг пас да намери Аспас. Бившият играч на Ливърпул финтира Пике и с удар по диагонала заби топката в долния десен ъгъл на Тер Щеген.

Две по-късно още едно центриране на Аспас бе засечено и пратено във вратата на Барса, но този път след автогол на Жереми Матийо.

Втората част обаче започна ударно за гостите. Пике се реваншира за грешката си при втория гол и с глава засече центриране на влезлия като резерва Иниеста, намалявайки резултата в 58-ата минута.

Шест по-късно бе отсъдена дузпа за Барса за нарушение на Майо срещу Гомес, а Неймар нямаше проблеми в реализирането й – 2:3.

И точно когато изглеждаше, че каталунците могат да обърнат дори този мач, дойде 77-ата минута, която попари надеждите им. Тер Щеген допусна нова кошмарна грешка и при опит за пас към свой съотборник прати топката в главата на Пабло Ернандес, след което кълбото отново се озова в мрежата му.

Селта обаче започна да празнува твърде рано и можеше да плати съкпо за това. Три минути преди края на редовното време Жерар Пике вкара трети гол за Барса, а тепърва имаха да се изиграят и пет добавени минути.

За тяхно щастие до нов гол на Барса не се стигна и Селта се поздрави с победата, която ще върне тима в топ 10.