Страхотен Евертън повали Челси в дебюта на Големия Дънк

Дънкан Фъргюсън върна настроението на "Гудисън".

Мениджърската смяна в Евертън даде резултат и Дънкан Фъргюсън започна кариерата си начело на "карамелите" с впечатляваща победа с 3:1 над Челси, която върна настроението на "Гудисън парк".

Преди няколко дни ръководството на ливърпулския клуб уволни Марко Силва, а Големия Дънк, който прекара десетилетие като играч на Евертън в два различни периода, успя да даде страхотен импулс на отбора. Точно навреме, тъй като следващата седмица "карамелите" гостуват на Манчестър Юнайтед, а програмата им до Нова година е наистина стряскаща.

Още в 5-ата минута домакините поведоха в резултата. Ричарлисон разтегли атаката към Сидибе, след което продължи движението си без топка и влезе в наказателното поле, където засече с глава центрирането отдясно.

В началото на второто полувреме защитата на Челси допусна втора груба грешка. Зума опита изчистване, но Сигурдсон след това се пребори за топката. Зума отново се опита да овладее на границата на наказателното поле, но Калвърт-Люин спечели двубоя и прокара топката между краката на Кепа - 2:0.

Само три минути след това Ковачич върна Челси в мача. Дин изчисти центриране на Аспиликуета отляво, но топката стигна до хърватина, който с далечен удар от въздуха намери долния десен ъгъл на врата на Пикфорд.

В 84-тата минута гостите отново допуснаха поредица от грешки в дефанзивен план, което донесе трети гол във вратата им. Лош пас на Кепа бе пресечен от Уолкът, който се справи със Зума и намери Калвърт-Люин. Последният чукна с пета към Дейвис, който не успя да нанесе удар, защото Канте му попречи. Топката обаче по щастлив начин стигна до Калвърт-Люин, който отново успя да я промуши между краката на Кепа.

3:1 за Евертън и първа победа за тима в първенството от почти месец - 2:1 като гост на Саутхемптън на 9 ноември.