Яя преди дербито с Юнайтед: По-добре да играем без съдия

Яя Туре иска дербито на Манчестър да се играе без съдия Снимка: Getty Images
Яя Туре иска дербито на Манчестър да се играе без съдия

Яя Туре се оплака от съдийството след загубата от Арсенал на полуфиналите на ФА Къп. „Артилеристите“ спечелиха с 2:1 след продължения и ще спорят за трофея с Челси.

Гол на Серхио Агуеро през първото полувреме бе несправедливо отменен, след като при центрирането на Лирой Сане бе отсъден аут, въпреки че топката не бе напуснала очертанията с пълния си обем.

„Мисля, че реферите трябва да се спрат. Много съм разочарован. И не беше само веднъж, а на няколко пъти. Ако започнем да говорим за съдиите, ни обвиняват, че се оплакваме, но когато гледам повторенията, се разочаровам“, каза Туре след мача.

За Манчестър Сити предстои градско дерби с Юнайтед в четвъртък вечер и според Яя би било по-добре мачът да се играе без съдия.

„Може би в четвъртък ще имаме повече късмет с рефера. А може да играем и без, бих предпочел второто.“

С отпадането си на полуфинала Манчестър Сити загуби и последния си шанс за трофей през този сезон. Преди градското дерби с Юнайтед на „Етихад“ в четвъртък вечер „небесносините“ се намират на четвъртото място във Висшата лига, само с точка пред „червените дяволи“.