Великолепен Марсиал изкачи Юнайтед до второто място

Антони Марсиал отбеляза два гола за победата на Юнайтед

Най-скъпият тийнейджър в света Антони Марсиал не спира да бележи за Манчестър Юнайтед, като се разписа на два пъти при победата с 3:1..!@?№ над Саутхемптън на „Сейнт Мери”.

Победата изкачи „червените дяволи” до втората позиция в класирането, на две точки от лидера Манчестър Сити. Саутхемптън остава 16-и с шест.

„Светците” започнаха двубоя страхотно, като още в 13-ата минута Грациано Пеле откри резултата, а Юнайтед трудно излизаше от половината си в първия четвърт час.

10 минути преди края на частта обаче Антони Марсиал изравни, а пет след началото на второто се възползва от грешно връщане на Йошида и с второто си попадение в срещата изведе гостите напред.

Френският нападател се превърна в първият играч под 20 години в историята на Висшата лига с три гола в първите си два двубоя. Марсиал отбеляза дебютното си попадение за Юнайтед при победата с 3:1 над Ливърпул, когато влезе като резерва 20 минути преди края на срещата.

В 68-ата Мемфис Депай стреля опасно, но ударът му срещна гредата. При добавката обаче Хуан Мата бе безпогрешен.

Четири минути преди края Грациано Пеле върна „светците” в двубоя след страхотен удар с глава.

В добавеното време пък човекът, който запази трите точки за Юнайтед бе Давид де Хеа, който се завръща в сърцата на феновете с феноменалните си намеси.

В другия мач, игран по същото време във Висшата лига, Ливърпул продължи с лошото си представяне и завърши наравно 1:1 с Норич у дома. Това бе петият пореден двубой без успех за „червените” във всички турнири.

Дани Ингс отбеляза дебютния си гол за мърсисайдци малко след началото на втората част, а Ръсел Мартин изравни след час игра.

След равенството, „канарчетата” запазват по-високата си позиция от Ливърпул, като са 11-и осем точки. Тимът на Брендан Роджърс е 13-и със същия точков актив, но с по-лоша голова разлика.