17-годишен вкара за Ливърпул при завръщането на Клоп

17-годишен вкара за Ливърпул при завръщането на Клоп Снимка: Getty Images

Юрген Клоп се завърна на скамейката на Ливърпул с победа с 4:1 над Шрусбъри в третия кръг на ФА Къп.

Мениджърът пропусна двубоя срещу Челси миналата седмица заради положителен тест за коронавирус, но днес водеше отбора на "Анфийлд" при успеха над третодивизионния съперник.

В титулярния състав на домакините имаше петима юноши, но въпреки това те се справиха в двубоя, а 17-годишният Кайд Гордън даже записа името си сред голмайсторите и изравни резултата в 34-тата минута.

Малко преди това Шрусбъри беше повел чрез Даниел Удо, за да зарадва 6-те хиляди гостуващи фенове, пътували до "Анфийлд".

Още до почивката обаче Ливърпул направи пълен обрат от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Фабиньо изпълни наказателния удар за 2:1.

През втората част Роберто Фирмино донесе гола на успокоението за Клоп и тима му, а в добавеното време Фабиньо се разписа още веднъж.

Тотнъм също се класира за четвъртия кръг на турнира, и то също с пълен обрат у дома и победа с 3:1 над третодивизионния Моркамб.

"Шпорите" обаче имаха повече проблеми и до 74-тата минута изоставаха в резултата заради попадение на Антъни О'Конър от воле.

Хари Уинкс осигури изравнителния гол, а в последните минути Лукас Моура и Хари Кейн донесоха успеха.