17-годишният милионер на Nike пренаписа историята на Бундеслигата

Дни преди 18-ия си рожден ден, Юсуфа Мукоко стана най-младият футболист в историята с десет попадения в Бундеслигата.

Талантът на Борусия Дортмунд се разписа два пъти при победа на тима си с 3:0 у дома срещу Бохум в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Мукоко откри резултата в осмата минута и стигна до десет попадения на възраст 17 години и 350 дни, а в добавеното време на първата част младокът се разписа още веднъж и оформи крайното 3:0.

Преди две години суперталантът на Дортмунд се появи на терена в 58-ата минута при гостуването на Зенит и стана най-младият футболист, дебютирал в Шампионската лига.

Около Мукоко се шуми още когато беше на 13-14.

Той удивляваше света с безброй попадения за юношеския тим на Дортмунд.

Спортният концерн Nike пък го направи милионер със спонсорски договор още през 2019-а.

Роденият в Камерун футболист стана част от школата на Борусия през 2016 година, а дебюта си за националния отбор на Германия до 16 години прави едва на 12 - през 2017-а.