Безмилостен Роналдо наниза 4 за Португалия

Роналдо отново поведе Португалия и наниза още 4 гола с националния екип Снимка: LAP.bg
Роналдо отново поведе Португалия и наниза още 4 гола с националния екип

С 4 гола на Кристиано Роналдо Португалия разгроми Литва с 5:1 като гост в европейска квалификация от група Б.

Така "мореплавателите" събраха 8 т. на второто място и се доближиха на 5 т. от временния лидер Украйна, който обаче е и с мач повече.

В 6-ата минута Жоао Феликс спечели дузпа и Роналдо я реализира за 1:0 за гостите.

В 28-ата минута при първото си положение Литва изравни с гол на Андриускевичус с глава след ъглов удар.

Домакините удържаха до почивката, но след 60-ата минута Роналдо светкавично оформи хеттрика си с нови два гола.

В 76-ата минута Бернардо Силва за втори път асистира на Кристиано, за да може капитанът да отбележи четвъртия си гол.

В добавеното време се разписа и Уилям Карвальо за крайното 5:1.