Барса без Меси започна годината с равенство

Барселона създаде доста положения и през второто полувреме можеше да си реши мача, но интригата остана жива за реванша - който е точно след седмица на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Барселона завърши наравно 1:1 като гост на Селта за Купата на краля в първия си мач за 2018 г.

Ернесто Валверде беше заложил предимно на резерви в състава на каталунците и Меси, Иниеста и Луис Суарес изобщо не бяха в групата за мача.

В тази единайсеторка Барса имаше достатъчно положения да спечели мача и да си улесни максимално реванша, но домакините също можеха да вкарат още голове, ако не бяха пропуските им.

Хосе Арнаис откри за Барселона в 15-ата минута при първото по-опасно положение. Той се възползва от пробив и ниско центриране на Андре Гомеш отляво. Въпреки последвалите добри минути за каталунците, Селта успя да изравни в 31-ата минута.

Пионе Систо завърши с топовен удар за 1:1 контраатака, при която домакините първо уцелиха гредата, а после топката се отби във вратаря Силесен и обърка защитата на Барса.

Двайсетина минути преди края в игра за Барселона се завърна рекордната покупка Усман Дембеле, който не беше играл от септември заради контузия.