Реал и Атлетико зарадваха Барса с равенство

Двамата голмайстори Гризман и Роналдо Снимка: Getty Images
Двамата голмайстори Гризман и Роналдо

Реал и Атлетико не излъчиха победител и завършиха 1:1 в мадридското дерби от 31-ия кръг на испанското първенство.

"Кралете" имаха преимущество на "Бернабеу" през по-голямата част от мача и поведоха през второто полувреме с дежурния гол на Кристиано Роналдо, но съперникът им отговори бързо чрез Гризман и после успя да съхрани точката.

Реал бързо наложи надмощие и през първото полувреме пропусна редица шансове. На няколко пъти Ян Облак се намеси, а Марсело удари гредата със страхотен удар, после вратарят отрази добавката на Карвахал. Атлетико отговори с една добра контра, при която Диего Коща стреля от малък ъгъл и Кейлор Навас отрази.

Скоро след почивката "Белия балет" заслужено поведе. В 54-ата минута обичайният заподозрян Кристиано Роналдо получи подаване от Бейл и бързо прати топката във вратата - 1:0 за Реал.

Само 4 минути по-късно обаче Витоло проби, Навас изби топката от краката му и притичалият Антоан Гризман направи добавка, с която изравни резултата.

Веднага след това Коке можеше да донесе пълен обрат на Атлетико, но Навас спаси.

Роналдо донякъде изненадващо беше заменен малко след 60-ата минута, а до края наказателното поле на "дюшекчиите" беше под обсада, но Реал не успя да нанесе победен удар.

Накрая Облак отрази шут на Рамос от фаул.

Така двата тима си поделиха точката и разликата между тях остава 4 т. в полза на Атлетико. Лидерът Барселона вече има 11 т. преднина на върха.