Мъри победи Херо в Казахстан, вкараха си осем гола

Астана запази шансове да постигне дубъл в Казахстан през този сезон

Воденият от Станимир Стоилов Астана победи с 5:3 Иртиш на треньора Димитър Димитров-Херо в полуфинал реванш за Купата на Казахстан.

Така с общ резултат 7:4 Астана продължава на финала в турнира, след като вече си осигури трета поредна титла в първенството.

Астана и Иртиш изиграха мача с множество от своите резервни футболисти. До 36-ата минута домакините водеха с 2:0 с голове на Деспотович и Кабананга, но до почивката Иртиш изравни чрез Смаилов в 37-ата и Фонсека в 45-ата минута.

В началото на второто полувреме играчите на Димитър Димитров стигнаха до пълен обрат и 3:2 с гол на Смаилов, но Кабананга (61), Малий (84) и Каняс (90+2) оформиха крайния резултат в полза на Астана.

За да постигнат дубъл през сезона, Стоилов и футболистите му трябва да победят Кайрат на финала - който в другия полуфинал отстрани тима на Стойчо Младенов Атирау с общ резултат 4:0.