Бразилия смачка Перу и оглави групата (видео)

Бразилия смачка Перу и оглави групата (видео) Снимка: Getty Images

Бразилия срази Перу с 5:0 в последния си мач от груповата фаза на Копа Америка 2019 и оглави група А по пътя си към 1/4-финалите.

И петте гола бяха отбелязани от различни голмайстори.

Каземиро откри резултата още в 12-ата минута, а седем по-късно Роберто Фирмино направи 2:0. Евертон направи резултата класически преди почивката.

През второто полувреме паднаха още два гола. Дани Алвеш също успя да се разпише след добра комбинация с Фирмино, а крайното 5:0 оформи Вилиан, буквално, в последната минута на редовното време.

Победата изведе домакините като лидер на група А със седем точки, докато Перу е трети с четири, но все още може да се класира като един от двата най-добри трети отбори, но това ще зависи от резултатите и класирането в останалите групи.