И отново провал за Юнайтед - не успя да бие 10 от Саутхемптън

И отново провал за Юнайтед - не успя да бие 10 от Саутхемптън Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед направи трета грешна стъпка във Висшата лига, завършвайки 1:1 като гост на Саутхемптън.

Тимът на Оле Гунар Солскяер успя да вземе само две точки от последните три кръга, а сега не успя да победи „светците“, въпреки че бе с човек повече на терена в последните 20 минути.

Даниел Джеймс откри резултата още в 10-ата минута със страхотен шут по диагонала в горния ляв ъгъл.

В 58-ата Яник Вестергор изравни с глава. Първоначалният удар на Дани Ингс бе избит от Давид де Хеа, след което отбраната на Юнайтед не се справи добре, Дансо имаше време отново да центрира, а Вестергор надскочи Линдельоф и този път Де Хеа бе безпомощен.

„Червените дяволи“ играха последните 20 минути с човек повече, след като именно Кевин Дансо бе изгонен за втори жълт картон, но така и не успяха да стигнат до победно попадение.

Четири минути преди края на редовното време Юнайтед имаше претенции за дузпа след контакт между крак на защитник и Мейсън Грийнууд, но нито реферът Майк Дийн реагира, нито ВАР се намеси.

Накрая гостите отправиха няколко опасни удара по посока на вратата на Ангъс Гън, но гол не падна.

Така Юнайтед събра едва пет точки след първите четири кръга и се изравни по този показател с четвъртия Лестър, като е и с мач повече. Саутхемптън е с точка по-малко.