Германия се върна към победите с бой над лидера

След загубата от Холандия, германците се върнаха на победния път и оглавиха групата Снимка: Getty Images

Германия се върна към победите в група C на квалификациите за Евро 2020 и победи Северна Ирландия с 2:0 като гост.

Така Бундестимът измести днешния си съперник от първото място в класирането.

До момента северноирландците вървяха перфектно в групата и бяха на върха с 4 победи от 4 мача. Сега вече и Германия събра 12 т. и е временен лидер.

През първата част и двата отбора създадоха и пропуснаха много сериозни положения, а двамата вратари се справяха отлично.

Бързо след подновяването на играта Марсел Халстенберг откри резултата със страхотен гол от воле по диагонала. Това беше негов дебют като титуляр за Германия.

Гостите изпуснаха още няколко положения, но Северна Ирландия имаше претенции за дузпа в 61-ата минута, когато Кроос леко закачи Пади Макнеър.

В последната минута на добавеното време Сериж Гнабри реши всичко с втори гол за немците.

Другият фаворит в група G Холандия също спечели мача си. С два гола на Райън Бабел и по един на Мемфис Депай и Джорджиньо Вайналдум "лалетата" надделяха с 4:0 в гостуването на Естония.

Така Холандия събра 9 т. и е на три зад лидерите, но и с мач по-малко.