Пелегрини: Не успяхме да вържем три паса

Мануел Пелегрини не остана доволен от продукцията на своите футболисти срещу Барселона
Бившият защитник на Арсенал Гаел Клиши се превърна в третия футболист на Манчестър Сити, който получава червен картон в последните три срещи между двата отбора в Шампионската лига Снимка: getty images

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини не остана особено доволен от представянето на своите играчи при домакинската загуба от Барселона с 2:1 в първия осминафинал от Шампионската лига. Чилийският специалист остана недоволен от отстъпената инициатива през първата част на срещата, когато играчите на каталунците отбелязаха две попадения чрез Луис Суарес.

"Моите футболисти играха различен футбол през двете полувремена. През първата част не успяхме да направим три успешни подавания. След първото попадение ние просто спряхме да играем. Втората част показахме различен футбол, създавайки доста положения и реализирайки един гол", заяви след срещата бившия наставник на Реал Мадрид.

Пелегрини не остана доволен и от изгонването на Гаел Клиши в 74-та минута. С червения си картон френския бек се превърна в третия играч на Манчестър Сити, който бива изгонен в среща с Барселона в рамките на една година.

Двата тима премериха сили и през изминалото издание на Лигата на същия етап, като тогава в първата среща Мартин Демикелис бе изгонен, извършвайки нарушение за дузпа, което, за разлика от тази среща, тогава Меси превърна в попадение.

"Отново допуснахме да отсъдят дузпа срещу нас, като този път Джо Харт я спаси със страхотна намеса. Повтаряме грешките от миналата година. Трябва да си извлечем поука", заяви още мениджърът на гражданите.