Наполи и Гатузо приземиха Юве

Наполи спря поредицата от пет поредни победи на Юве Снимка: Getty Images
Наполи спря поредицата от пет поредни победи на Юве

Наполи приземи Ювентус и зарадва феновете на „Сан Паоло“ с победа с 2:1 над лидера в класирането.

След нулева първа част. в която чисти положения пред двете врати липсваха, домакините откриха резултата в 63-тата минута. Отбраната на Юве позволи на Мертенс да пробие добре и да стреля от границата на наказателното поле. Ударът му беше отразен от Шчесни, но стражът изби топката право в краката на Желински, който отблизо отбеляза.

Малко по-рано гол на Роналдо бе правилно отменен заради засада на Игуаин в изграждането на атаката.

Ювентус търсеше изравнителното попадение, но вместо това Наполи вкара втори гол. Защитата на гостите отново остави много пространство, този път на Инсинье в наказателното поле, който се възползва от това по най-добрия начин и удвои аванса на неаполитанците.

В последната минута от редовното време Роналдо все пак върна едно попадение, прокарвайки топката зад Мерет. Гонсало Игуаин пък опита нещо изключително красиво и стреля със задна ножица в последната секунда от добавеното време, но ударът му бе пратен право във вратаря на домакините.

Така Наполи спря серията от пет поредни победи на Юве, който има вече само три точки преднина пред втория Интер. Победата пък е първа за Наполи след три поредни загуби, а тимът на Дженаро Гатузо се изкачи до десетата позиция.